Līvānu NCB Bērnu literatūras nodaļa kopā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru jau piekto gadu rīko Skaļās lasīšanas sacensības.  Šajā pavasarī piekto klašu skolēni no Līvānu novada skolām ir gatavojušies un piedalījušies pirmās kārtas sacensībās savās skolās un bibliotēkās. Ideja par šāda konkursa rīkošanu nāk no Nīderlandes, kur kampaņa notiek ilgāk kā 20 gadus, iesaistot vairāk kā miljons bērnu aizraujošā lasīšanas sacensībā.

28. aprīlī Līvānu novada kultūras centra kamerzālē pulcējās skolēni, lai piedalītos Līvānu reģiona “Skaļās lasīšanas sacensības” finālā un cīnītos par ceļazīmi uz finālu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Lasīšanas sacensībā piedalījās seši labākie lasītāji no Līvānu novada: Alise Ancāne (Jersikas pamatskola), Alise Vilcāne un Kristaps Ševčuks (Līvānu 1. vidusskola), Megija Adamoviča (Rožupes pamatskola), Raivis Skutelis (Rudzātu vidusskola) un  Varvara Klimentjeva (Jaunsilavas pamatskola).

Žūrijas eksperti: Aija Skarbiniece, Līvānu Bērnu un jauniešu centra metodiķe,  Rasma Svikle – Popova, teātra un mākslas pedagoģe, karjeras konsultante un dzejniece, Ilze Meldere, psiholoģijas skolotāja un sociālā pedagoģe, vērtēja dalībnieku prasmi aizraut klausītājus, paust emocijas un  salikt pareizos uzsvarus, izmantojot balsi.

Goda pilno titulu Līvānu reģiona lasīšanas ČEMPIONS-2022 par izcilāko lasījumu ieguva Alise Vilcāne no Līvānu 1. vidusskolas. Alise iegūst ceļazīmi uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur septembrī notiks lielais fināls. Turēsim īkšķus !!!

 Liels paldies visiem bibliotekāriem un pedagogiem par ieguldīto darbu, Līvānu novada Kultūras centram par viesmīlību!

Paldies mēbeļu ražotājam SIA “Sencis” par palīdzību skatuves noformēšanā ar “Čempiona krēslu”!

Margita Mālniece,

Līvānu NCB Bērnu literatūras nodaļas vadītāja