Bērnu žūrijas eksperti vērtē grāmatas

5. aprīlī notika noslēguma pasākums lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu žūrija – 2023”  lasīšanas ekspertiem vecuma grupā 5+.

Pirmsskolas izglītības iestādes Rūķīši sagatavošanas grupas “Knīpas un Knauķi” bērni garajos rudens mēnešos aktīvi lasīja “Bērnu žūrijas – 2023” kolekcijas grāmatas un piedalījās grāmatu vērtēšanā. Lasīšanas ekspertiem bija jāizlasa 5 grāmatas – tās jānovērtē pēc satura un vizuālā noformējuma. Aizpildot vērtēšanas anketas, noskaidrojām, ka šogad interesantākās grāmatas titulu iegūst Anetes Meleces “Pazudušais miedziņš”.

Paldies čaklajiem lasītājiem!

 

Detektīvspēle bibliotēkā “MĀKSLAS DETEKTĪVI”

21. martā bibliotēkā notika pasākums – detektīvspēle “Mākslas detektīvi” kopā ar bērnu grāmatu autori Luīzi Pastori. Detektīvu lomā iejutās Līvānu 1. vidusskolas 5.a klases skolēni un Jaunsilavas pamatskolas piektās klases skolēni. Tikšanās ar rakstnieci notika Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītajā projektā “Rakstnieks runā ar lasītāju”.

Pasākuma ievadā autore pastāstīja skolēniem par to, kas pamudinājis viņu jau astoņu gadu vecumā sākt rakstīt un kā radās doma par detektīvu sēriju “Mākslas detektīvi”.

Otrajā pasākuma daļā skolēni kļuva par detektīviem, lai atrisinātu Luīzes Pastores izdomātos āķīgos jautājumus. Tikai tad, kad atbildes uz jautājumiem bija sameklētas un ierakstītas  krustvārdu mīklas lodziņos, varēja saņemt jautājumu parolei, lai iegūtu atslēgvārdu, kas simboliski atvērtu bibliotēkas durvis. “Mākslas detektīvi” ir alternatīva izlaušanās spēlēm, kas ir ļoti populāras skolēnu vidū.

Tikšanās ar bērnu grāmatu autori Eviju Gulbi Līvānu bibliotēkā

29. februārī Līvānu NCB  viesojās bērnu grāmatu autore Evija Gulbe. Tikšanās ar rakstnieci notika Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītajā projektā “Rakstnieks runā ar lasītāju”.

Evija Gulbe daudzus gadus nostrādājusi Rīgas Hanzas vidusskolā par latviešu valodas un literatūras skolotāju. Daudziem viņa ir zināma kā ētera balss un moderatore ar pseidonīmu Juta Jazz radiostacijā SWH programmā “Rīta svīta”.

Par sevi autore saka: “Sevišķi ticu brīnumiem. Ar tiem draudzējos, kad biju maza mazītiņa. Necik daudz kopš tā laika paaugusies neesmu. Varbūt tieši tāpēc man tik mīļa un saprotama mazo cilvēku pasaule”.

Bibliotēkas mazākajiem lasītājiem Evija Gulbe pazīstama no 2011. gada, kad izdoti viņas pirmie piedzīvojumu stāsti “Koko un Riko”. Ņiprajiem žurku puikām augot un draiskojoties, tapušas vēl vairākas grāmatas: “Koko un Riko jaunie piedzīvojumi” (2016), “Koko un Riko uzvedas kā eņģelīši” (2017) un “Koko un Riko skolas zvaigznes” (2020). Tikšanās laikā skolēni uzzināja, ka ir iecerēta vēl kāda grāmata par mazo žurku piedzīvojumiem. Autore uzsvēra ciešo sadarbību ar ilustratori Lindu Lošinu.

Evijas Gulbes grāmatu pūrā atrodam arī krāsaino un sīkām detaļām pilno “Bizbizmāsiņu” (2015), piecpadsmit nebēdnīgus  stāstus grāmatā “Lillallā un viņas pigoriņi” (2015), divas dzejoļu grāmatas – “Dzejolēni” (2013) un “Ece-bece-Ābece” (2014), kā arī dzejoļu publikācijas vairākos latviešu dzejnieku kopkrājumos.

Paldies visiem pasākuma dalībniekiem par aktīvo piedalīšanos un pozitīvajām emocijām!

Lienes Antevičas personālizstāde “Es, grāmatas un lelles”

Līvānu novada Centrālās bibliotēkas 2. stāvā no 2024. gada 12. janvāra līdz 16. februārim apmeklētājiem pieejama Lienes Antevičas personālizstāde “Es, grāmatas un lelles”.

Autores darinātie leļļu tērpi pamatā tapuši no vecām, vairs nevajadzīgām grāmatām, kas izgreznoti ar citiem materiāliem – audumu, papīru, pērlītēm, akmentiņiem, pat monētām. Liene strādāja Jēkabpils bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā par vecāko bibliotekāri. Liene uzsver, ka leļļu tērpu darināšana viņai sniedz atpūtu no darba, savukārt lielākais gandarījums ir redzēt, ka viņas darbs priecē citus.

Arhīvs