Līvānu amatierteātris dibināts 1950.gadā. No 1950. – 1973.gadam kolektīva dibinātāja, vadītāja un režisore bija Lauma Balode. Viņas režijā tika iestudētas vairāk nekā 60 viencēliena lugas. R.Blaumaņa “Pazudušā dēla” iestudējums bija kolektīva augstākais sasniegums. Ar šo lugu 1958. gada decembrī tas piedalījās Latgales kultūras nedēļā Rīgā, spēlēja Dailes teātrī.

No 1973.gada režisores darbu uzņēmās aktrise Anna Pabērza. Un tā 25 gadu garumā Anna Pabērza bija gan No 1973.gada režisores darbu uzņēmās aktrise Anna Pabērza. 25 gadu garumā Anna Pabērza bija gan režisore, gan aktrise. Annas Pabērzas laikā tika iestudētas un izrādītas 18 lugas, Līvānu teātrī darbojās ap 60 aktieru.

No 2004. – 2006.gadam Līvānu novada Kultūras centra amatierteātri vadīja – Rima Livmane. Tika piedzīvota pirmizrāde režisores pirmajam garadarbam – J.Jurkāna lugai “Pulkstenis ar dzeguzi”.

2006.gadā Ilze Kārkle pārņēma režisores un kolektīva vadītājas pienākumus. Ilze ar savu neizsīkstošo enerģiju piesaista kolektīvam jaunatni un inficē ar teātra spēlēšanas vīrusu.

Līvānu amatierteātris
Līvānu amatierteātris
foto no kclivani.lv

Rudzātu amatierteātris “Okūts” tika nodibināts ar pašu pagasta iedzīvotāju iniciatīvu un vēlmi pavadīt brīvo laiku kopīgā teātra spēlēšanā. Pirmā iestudētā luga – Hermaņa Paukša viencēliens “Miljons”, kas ieguva skatītāju atzinību un piesaistīja vēl jaunus dalībniekus. Šobrīd teātris un kopā būšana ir neatņemama kolektīva dalībnieku ikdiena, jo kopā tiek svinēti gan gadskārtu, gan ģimenes svētki. “Okūts” iestudē gan dažādus skečus, gan viencēlienus, gan pilna apjoma lugas.

2016.gadā “Okūts” ar grandiozu pašu rakstītu lugu “Rožu kāzas” nosvinēja 10 gadu jubileju. Vadītāja: Saiva Ķuzule – Jansone.

Rudzātu amatierteātris "Okūts"
Rudzātu amatierteātris “Okūts”
foto no kclivani.lv