Amatniecība

Līvānu stikla un amatniecības centrs, lietišķās mākslas studija “Dubna” un Līvānu amatnieku biedrība ir vietējo amatniecības tradīciju glabātāji un attīstītāji. Vairāki Līvānu novada amatnieki ir ieguvuši amata meistara nosaukumu un darbojas amatnieku biedrībā.

Vairāk lasiet bibliotēkas apkopotajos informācijas avotos

Līvānu stikla un amatniecības centrs

Līvānu stikla un amatniecības centrs

Adrese: Domes iela 1, Līvāni, LV-5316,
tālr.: 65381855,
mob. tālr.: 28603333,
e-pasts: lmac@livani.lv
mājas lapa:www.livanustikls.lv

Direktore – Ilze Griezāne

Līvānu stikla un amatniecības centrs atrodas ļoti skaistā un vēsturiskā vietā Līvānos, kur Dubna, ietekot Daugavā, veido pussalu, kur tālajā 1533.gadā toreizējais zemes īpašnieks barons Līvens izveidoja muižu. No Līvena uzvārda cēlies tagadējās pilsētas nosaukums. Tieši šeit, senās muižas vietā, kur saglabājusies vairs tikai no laukakmeņiem būvēta klēts, ar Līvānu domes atbalstu, izmantojot Eiropas Savienības finansiālu atbalstu, ir uzcelts moderns mākslas un amatniecības centrs. Centra atklāšana notika 2003.gada 2.decembrī.
2020.gada decembrī Latgales mākslas un amatniecības centrs pārtop par Līvānu stikla un amatniecības centru.

Vēsturiskā klēts

Vēsturiskā klēts, kurā atrodas seno amatniecības priekšmetu ekspozīcija, savienota ar ēkas mūsdienīgo daļu, kurā ir izstāžu zāle, amatnieku darbnīcas un konferenču zāle ar skatu uz mūžīgi mainīgo upi Daugavu.
Amatnieku darbnīcās arī šodien tiek turpinātas seno amatnieku tradīcijas: keramiķu, stikla apstrādes, audēju un citu amatu demonstrēšana.

Vairāk lasiet bibliotēkas apkopotajos informācijas avotos

Līvānu stikla muzejs

Līvānu stikla muzejs
Foto: Jānis Madgaļenoks

Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.
Muzeja interaktīvi un mūsdienīgi iekārtotā ekspozīcija neatstāj vienaldzīgu un spēj būt saistoša jebkura vecuma apmeklētājam.

Vairāk lasiet bibliotēkas apkopotajos informācijas avotos