lapas karte    palīdzība    noderīgas saites
 Ilūkstes novada centrālā bibliotēka
  
Laipni lūdzam Līvānu novada centrālās bibliotēkas informatīvais resurss
    
  
 
PAR BIBLIOTĒKU
 • Struktūra

 • Kontakti

 • Nolikums

 • Resursi
  Pakalpojumi
   
   
  Novada bibliotēkas
  bibliotekāriem      foto/video galerija
      atbalstītāji
  rakstiet mums

  Atver lapu telefonā  apmeklētāji
  pieprasījumi kopa
  pieprasījumi šodien
  1957572
  1


  statistika

   
    3.- 6. marts, Starptautiskais izstāžu centrs, Ķīpsalas iela 8, Rīga

  Ceturtdiena, 3. marts
  Latvijas Grāmatnieku ģildes stendā:


  12.00 "Baltijas Grāmatu svētki 2011" oficiālā atklāšana.

  13.00-14.00 "Zudusī Latvija" un "Latviešu Dziesmu svētki"

  "Zudusī Latvija" ir Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas Letonica projekts, kurš apvieno unikālu informāciju par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām. Tā satur digitalizētas senu zīmējumu kopijas, atklātnes un fotogrāfijas no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām un objektu aprakstus par arhitektūras un mākslas pieminekļie); pilsētu un apdzīvotu vietu skatiem; sabiedriskajām ēkām u.c. Projektā dokumentēta arī Latvijas sabiedrības ekonomiskā, sociālā un kultūras dzīve kopš 19. gadsimta otrās puses. Kolekcija "Latviešu Dziesmu svētki (1864-1940)" piedāvā iepazīties ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā esošajiem materiāliem par Dziesmu svētkiem, sākot no pirmajām dziesmu dienām Dikļos 1864. gadā līdz Latgales Dziesmu svētkiem 1940. gadā. Organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka.

  14.00-15.00 ARROW projekta prezentācija.

  Eiropas Savienības projekta ARROW nacionālais partneris no Latvijas ir Grāmatnieku Ģilde. ARROW, kas atšifrējot nozīmē - Autortiesību informācijas un nezināmo darbu pieejas reģistrs (Accessible Registries of Rights Information and Orphan Works) ir daļa no ES i2010 Digitālās Bibliotēkas projekta. Projekts ir vērsts uz to, lai noteiktu darba tiesību īpašniekus un noskaidrotu autortiesību statusu. Diskusijā piedalās ARROW projekta vadītājs Latvijā Dainis Rudušs, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Digitālās bibliotēkas nodaļas vadītājs Uldis Zariņš un rakstnieks Pauls Bankovskis.

  15.00-16.00 Latvijas Nacionalās bibliotēkas jaunās ēkas prezentācija.

  2008. gadā tika uzsākta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas Gaismaspils celtniecība. LNB ir viena no nozīmīgākajām Latvijas kultūras institūcijām un tā veido būtisku daļu no Latvijas kultūras identitātes. Mūsdienu digitālajā laikmetā būtiski mainās bibliotēkas attiecības ar tās lietotāju – attālinātie pakalpojumi, čats, piekļuve elektroniskajiem resursiem tiešsaistē, – tomēr ir būtiski iemesli, kas nosaka telpas lomu bibliotēkas pakalpojumā… Organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka.

  16.00-16.30 Marata Kalandarova grāmatas "Vīza uz dzelmi" prezentācija.

  16.30-17.00 Tatjanas Fastas grāmatas "Juris Podnieks. Vai viegli būt elkam?" prezentācija.

  Telpā Nr. 106:

  12.30 Grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele" preses konference.

  Latvijas Grāmatizdevēju asociācija jau kopš 1993. gada rīko ikgadējo konkursu par labāko grāmatu noformējumu. "Zelta ābele" ir viens no vecākajiem profesionālajiem nozares konkursiem Latvijā; tajā tiek vērtēts grāmatas vizuālais tēls un tā atbilstība grāmatas saturam. Lai gan ekonomiskā krīze un palielinātā PVN likme izdevējdarbībai ir nodarījusi milzīgu kaitējumu, tomēr grāmatu veidotāji paliek uzticīgi savai profesijai un lasītājiem, tādēļ arī pērn netrūka skaisti un interesanti izdotu grāmatu, kas godam iztur žūrijas ekspertu un, jācer arī lasītāju, vērtējumu. Organizē Latvijas Grāmatizdevēju acociācija.

  Konferenču zālē Nr.2

  15.00 Apaļā galda diskusija "Aktuālais Baltijas valstu grāmatniecībā – problēmas un perspektīvas".

  Baltijas Grāmatu svētku mērķis bija un joprojām ir – aktivizēt grāmatniecības procesus Baltijas valstīs un stiprināt starptautiskos kontaktus starp dažādu valstu grāmatizdevējiem, kā arī veicināt nacionālo grāmatniecību, tās prestižu un sabiedrības interesi par grāmatām un lasīšanu.
  Piedalās Igaunijas, Lietuvas un Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju pārstāvji. Darba valoda – angļu ar tulkojumu latviešu valodā. Organizē Latvijas Grāmatizdevēju acociācija.

  Piektdiena, 4. marts

  Latvijas Grāmatnieku ģildes stendā:


  10.00-11.00 Somijas dienas atklāšana. Piedalās Somijas vēstniece. Organizē apgāds "Jumava".

  11.00-12.00 "Tatu un Patu" jaunās grāmatas prezentācija. Piedalās Aino Havukainena, Sami Tavonens. Organizē apgāds "Jumava".

  12.00-13.00 Anna Žīgure un Juka Rislaki. Stāstam par Somiju un Latviju. Organizē apgāds "Jumava".

  13.00-14.00 Romāns "Attīrīšanās". Piedalās Sofi Oksanena. Organizē apgāds "Jumava".

  14.00-15.00 Jans Brokens "Nelegālie pasažieri" un "Baltijas dvēseles"

  Nīderlandiešu rakstnieks Jans Brokens (1949) dzimis Leidenē, izglītojies Nīderlandē un Francijā, ilgāku laiku strādājis par žurnālistu. Jau divdesmit piecus gadus Brokens pilnībā pievērsies rakstniecībai, publicējis četrus romānus un vairākus plašu rezonansi guvušus aizraujošus ceļojumu aprakstus. Viņa darbu varoņiem nereti ir saistība ar Austrumeiropu, rakstnieks vairākkārt bijis arī Baltijas valstīs. Viņa jaunākais darbs “Baltijas dvēseles”, kas iznāca 2010. gada nogalē, sniedz ieskatu vairāku Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kultūras un sabiedrisko darbinieku likteņos.
  "Jāņa Rozes apgādā" tikko iznācis viens no Jana Brokena populārākajiem romāniem – "Nelegālie pasažieri" (De blinde passagiers, 1996); tas ieguvis plašu atzinību arī ārpus Nīderlandes robežām. Organizē "Jāņa Rozes apgāds".

  15.00-16.00 Divas izcilas dzejnieces: paralēles un atšķirības.

  Veltai Sniķerei - 90. Astrīdei Ivaskai - 85. "Gaisma un Noslēpums. Velta Sniķere" atvēršanas svētki.
  Pārsteigums lasītājiem - jaunizdotā grāmata, kurā Veltas Sniķeres gaismas apspīdēto, bet vienlaikus noslēpumaino portretu zīmē dzejnieki, rakstnieki, literatūrkritiķi rakstos, recenzijās, intervijās. Noteiktus vaibstus savā portretā ievilkusi pati Velta Sniķere gan rakstos par jogu, gan interviju atbildēs, gan krājuma publikācijās rodamajā dzejā. Pasākumā dzirdēsim dzeju un skatīsimies arī filmu fragmentus par Veltu Sniķeri un Astrīdu Ivasku. Sarunas ar un par dzejniecēm. Organizē apgāds "Petergailis".

  16.00-17.00 LIEPĀJAS PASĀKUMS

  17.00-18.00 LIEPĀJAS PASĀKUMS

  Sestdiena, 5. marts

  Latvijas Grāmatnieku ģildes stendā:


  10.00-11.00 Bērni un grāmatu varoņi svin rakstnieka Jura Zvirgzdiņa dzimšanas dienu Operas ceļojošo Pasaku Teicēju (Nauris Puntulis), Vīnes dziedošo pieminekli Augustiņu, Štrūdla kungu ar kanārijputniņūsām (Juris Ādamsons) un pašu Nakts karalieni no Mocarta operas "Burvju flauta" (Evita Raituma) ciemos atvedīs Vīnes zirdziņš (Dagne Reinika). Minēsim mīklas vērīgiem lasītājiem, kopā ar kaķiem no Kaķu mājas jumta starp pieminekļiem sameklēsim dzīvu rakstnieku un viņa lācīti Tobiasu, lai ar dziesmu apsveiktu dzimšanas dienā! Organizē apgādi "Zvaigzne ABC", "Jāņa Rozes apgāds", "Liels un mazs", "Pētergailis", "Zinātne", "Garā pupa".

  11.00-12.00 "Kāpējpeļuks" grāmatas prezentācija.

  Piedalās Norvēģijas vēstniecība. Organizē apgāds "Jumava".

  12.00-13.00 Diskusija "Aktuālākie latviešu stāsti".

  Īsprozas žanrs, kurā latviešu autori jau izsenis darbojušies ļoti veiksmīgi, pēdējos gados atkal piedzīvo uzplaukumu. Patīkamas atkalredzēšanās mijas ar interesantām debijām. Aicinām kopīgi ielūkoties dažos no 2010. un 2011. gadā iznākušajiem stāstu krājumiem un paklausīties, kādus āķīgus un provokatīvus jautājumus rakstnieks un literatūrkritiķis Guntis Berelis sarūpējis to autoriem. Piedalās: Osvalds Zebris, Juris Zvirgzdiņš, Māris Bērziņš, Inga Žolude. Organizē "Jāņa Rozes apgāds", "Dienas Grāmata".

  13.00-14.00 Visiem, kas vēlas izkopt savas spējas mācīšanas mākslā.

  Dr. Habil. phil. Ivana Vedina grāmatas "Mācīšanas māksla" prezentācija. Šīs grāmatas pamatsaturā ir autora pārdomas par mācību teorijas kategorijām un problēmām sistēmiskā izklāstījumā. Grāmata domāta gan augstskolu docētājiem un maģistrantiem, gan skolu un citu mācību iestāžu pedagogiem. Organizē apgāds "Avots".

  14.00-15.00 "Silva rerum" gada grāmata Lietuvā.

  Tikšanās ar populāro lietuviešu žurnālisti un mākslas vēsturnieci Kristinu Sabaļauskaiti. Viņas debijas romāns "Silva rerum" Lietuvā sacēla īstu ažiotāžu un ieguva 2009. gada grāmatas titulu. Vēsturiskais romāns atklāj ģimenes sāgu – balstītu uz rūpīgi pētītiem vēstures materiāliem, kurā ir aizraujošs mīlas stāsts, dziļi iesakņojušies aizspriedumi un alkas pēc personīgās gribas brīvības. Organizē apgāds "Zvaigzne ABC".

  15.00-16.00 Fantāzijas žanrs – dzīve aiz redzamās realitātes robežām.

  Lindas Nemieras romāna "Septiņi" un Lauras Dreižes romāna "Nepabeigtais skūpsts" atvēršanas svētki. Pasākumā prezentēs jaunās autores Lauras Dreižes romānu "Nepabeigtais skūpsts" - oriģināla un jau lasītāju atzinību ieguvusi parafrāze par šobrīd pasaules jauniešu vidū tik populāro vampīru tēmu, kā arī rakstnieces Lindas Nemieras (dz. Dreimanes) aizraujošo modernās fantāzijas žanra romānu "Septiņi"
  Konkursa "Zvaigznes grāmata 2010. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem" uzvarētāju apbalvošana. Pasākums notiek "Zvaigzne ABC" aizsāktā projekta F&F grāmatas ietvaros, kura mērķis ir popularizēt fantāzijas un fantastikas literatūru – gan tulkojumus, gan oriģināldarbus. Apbalvoti tiks 13 autori, kuru vidū ir gan Latvijā jau pazīstami un iecienīti rakstnieki, gan jauni autori un ilustratori. Organizē apgāds "Zvaigzne ABC".

  16.00-17.00 Detektīvs – izklaide, laikmeta spogulis vai ierocis ar klusinātāju?

  Uz sarunu ar detektīvžanra lietpratējiem aicina žurnāliste un rakstniece, grāmatas "Tik vienkārši" autore Dace Judina. Organizē apgāds "Zvaigzne ABC".

  Izstāžu centra balkonā:

  12.00-14.00 Lasīšanas maratona 2010 noslēguma pasākums.

  Veselu gadu Bērnu žūrija ir rūpīgi strādājusi un nominējusi populārākās bērnu grāmatas. To autorus, ilustrētājus, tulkotājus un izdevējus sveiksim Lielajos lasīšanas svētkos. Devīto reizi organizējot šo pasākumu Rīgā Ķīpsalā Baltijas Grāmatu svētkos. vēlamies visiem dalībniekiem, ap 500 bērniem un pieaugušajiem, vietējo Bērnu žūriju delegātiem, dot pozitīvu impulsu nākošajam lasīšanas un vērtēšanas posmam. Katrs programmā iesaistītais personīgi sekmē lasīšanu un rāda piemēru citiem! Organizē Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs.

  14.00-15.00 Princese Skella un Leta kungs.

  Piretas Raudas grāmatas "Princese Skella un Leta kungs" atvēršana, kurā piedalīsies tulkotāja Maima Grīnberga un Jaunā Rīgas teātra aktieri. Jautrajā pasākumā grabēs kauli, skelets mainīs tērpus, bet bērni kopā ar mākslinieci Ūnu Laukmani varēs paši sev izgatavot mazus, šausmīgus suvenīrus grāmatas varoņu autogrāfiem. Pireta Rauda ir īsta igauņu bērnu literatūras princese: viņas tētis ir brīnišķīgo "Naksitrallīšu" autors Eno Rauds, bet mamma – bērnu rakstniece Aino Pervika, abu grāmatas tulkotas arī latviski. Organizē apgāds "Liels un mazs".

  Svētdiena, 6. marts,
  Latvijas Grāmatnieku ģildes stendā:


  10.00-11.00 Skolotājs Jāps un viņa autors Žaks Frīnss.

  Holandiešu rakstnieks Žaks Frīnss (Jacques Vriens), kura grāmata par skolotāju Jāpu guvusi panākumus šā gada Bērnu žūrijā, lieliski stāsta un dzied, bet tulkotāja Inese Paklone pratīs iztulkot pat dziedāto! Protams, ar savu autoru kopā būs arī pats skolotājs Jāps (Kaspars Znotiņš) un viņa Klase (Guna Zariņa). Jāpa stundā piedalīties šoreiz varēs visi gribētāji. Varbūt kāds pat izpelnīsies skolotāja Jāpa cukurpastilu! Organizē apgāds "Liels un mazs".

  11.00-12.00 Tikšanās ar LTV 1 raidījuma "Dzīvīte" radošo grupu.

  Piedalās grāmatu apskata vadītāji - "Zvaigzne ABC" valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka, aktieris Andris Bulis, un bijušo raidījumu dalībnieki. Jau vairākus gadus Apgādam Zvaigzne ABC ir sekmīga sadarbība ar LTV 1 raidījumu "Dzīvīte". Skatītāji ar nepacietību gaida iknedēļas jaunāko grāmatu apskatus, ko atraktīvā veidā piedāvā Zvaigzne ABC vadītāja Vija Kilbloka un aktieris Andris Bulis. Raidījumos piedalījušies daudzi populāri latviešu rakstnieki, tulkotāji un citas Latvijā pazīstamas personas, kas dalās pārdomās par izlasītajām grāmatām. Tikšanās laikā ikviens izstādes apmeklētājs varēs ņemt dalību raidījuma "Dzīvīte" tapšanā – uzdot jautājumus raidījuma dalībniekiem un režisoriem, kā arī noskatīties iepriekšējo grāmatu apskatu raidījumus.

  12.00-13.00 Omulības ar Andžilu Remesu!

  Piedalās Ēriks Hānbergs. Organizē apgāds "Jumava".

  13.00-14.00 "Leonīds Breikšs" grāmatas prezentācija.

  Organizē apgāds "Valters un Rapa".

  14.00-15.00 Lasa "Liels un mazs"!

  Grāmatu stunda bērniem Ineses Zanderes "Dieguburti" ir skaitāmpanti tiem, kas mācās pazīt burtus. Māksliniece Ūna Laukmane burtu cilvēciņus grāmatai veidojusi no audumiem un diegiem. Viņa iepazīstinās visus ar burtu bērnudārza grupiņām. Juris Zvirgzdiņš jaunajā grāmatā "Mufa" stāsta par balto degunradzēnu Mufu, kurš jau prot lasīt, ir bijis bibliotēkā, bet no aukstuma un karstuma glābjas, ietinoties izlasītajās avīzēs. Un izlasītais viņam noder… kaujā! Ilustrators Reinis Pētersons ļaus bērniem saskatīt Mufas ceļu no Eiropas ziemeļiem līdz Āfrikai.

  15.00-16.00 Pareiza uztura likumi un "Gudrības vārds".

  Valērija Siņeļņikova jaunākā grāmata "Svētīgs uzturs". Jūs uzzināsit par pareiza uztura likumiem, un kā izmantojot tos, jums nenāksies kardināli mainīt savu dzīvesveidu, bet vajadzēs vienīgi: koriģēt ierasto uztura shēmu, savā rācijā neiekļaut uzmācīgi reklamētos produktus, lietot veselīgu, enerģētiski tīru, svētīgu uzturu.
  Grāmatas "Gudrības vārds" prezentācija. Lielās Baltās Brālības sūtnes Tatjanas Mikušinas misijas skaidrojums, un Gaismas Skolotāju vēstījumu apkopojums trijās grāmatās. Organizē apgāds "Sol Vita".

  Izstādes laikā:

  03.03.-06.03. Uz Ķīpsalu ar koka zirdziņu…

  Latvijas bērnu grāmatu māksla Baltijas grāmatu svētku laikā izstāde - 32 latviešu ilustratoru sniegums. Bērnu grāmatas, to dizains, ilustrācijas un teksti kļuvuši par aizraujošu izteiksmes formu ļoti daudziem māksliniekiem. Tas ir sava veida izaicinājums, jo kurš gan nevēlas kaut reizi dzīvē kaut ko tādu realizēt? Šīs rīcības iemesli ir visai dažādi – sākot no tā, ka jaunos vecākus neapmierina jau esošais grāmatu piedāvājums, līdz pat vēlmei pašiem atgriezties bērnības saulainajās izjūtās. Organizē LNB, LBB un LBJLP.

  Visu izstādes laiku darbosies Grāmatu maiņas punkts.

  Gētes institūtā Rīgā

  14.02. – 17.03. Grāmatu izstāde "Lietu izmeklē literatūra. Aktuālie kriminālromāni vācu valodā un skats uz latviešu kriminālliteratūru".

  Izstāde iepazīstina ar 16 mūsdienu kriminālautoriem no Vācijas un Austrijas un prezentē viņu svarīgākos darbus, kas publicēti pēdējo gadu laikā. Izstādē iekļauta arī Gunta Bereļa eseja par latviešu kriminālliteratūru pēdējo desmitgažu laikā. Izstādi papildina interneta lapa ar visiem tekstiem latviešu un vācu valodās. Organizē Gētes institūts Rīgā.

  09.03. pl. 18.30 Aktuālā kriminālliteratūra vācu valodā.

  Kriminālliteratūras eksperts Tobiass Goliss stāstīs par jaunāko vācu valodā sarakstīto kriminālliteratūru un sarunāsies ar rakstnieku Janu Kostinu Vāgneru, kurš lasīs fragmentus no saviem darbiem un sniegs ieskatu savā klaviermūzikā personīgā izpildījumā. Organizē Gētes institūts Rīgā.

  "Baltijas Grāmatu svētki 2011" darba laiks:

  3. - 5. marts no pl. 10.00 - 18.00
  6. marts no pl. 10.00 - 17.00

  Biļetes cena: Ls 0.50
  Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecību,ieeja bez maksas. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.


  ©Līvānu novada centrālā bibliotēka
   
  PAR NOVADU
  Kultūra un māksla
  Pašvaldība
  Sports
  Izglītība
  Tūrisms
  Veselības un sociālā aprūpe
  Vēsture
  Uzņēmējdarbība
  Līvānieši
  Valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas

  Vai izmantojat informācijas meklēšanas iespējas Līvānu novada bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā?

  bieži
  reti
  neesmu informēts par šo pakalpojumu
  neprotu to darīt
  nav vēlēšanās to darīt  balsis 150
  AKTUALITĀTES

  Projekts realizēts VVBIS ietvaros
  Valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas

   
  ©Līvānu novada centrālā bibliotēkapēdējās izmaiņas 23.02.2018