lapas karte    palīdzība    noderīgas saites
 Ilūkstes novada centrālā bibliotēka
  
Laipni lūdzam Līvānu novada centrālās bibliotēkas informatīvais resurss
    
 
 
PAR BIBLIOTĒKU
Resursi
Pakalpojumi
 
 
Novada bibliotēkas
bibliotekāriem    foto/video galerija
    atbalstītāji
rakstiet mums

Atver lapu telefonā


apmeklētāji
pieprasījumi kopa
pieprasījumi šodien
1299201
218


statistika

 
lapa: 1/4
  Bibliotekāriem

Līvānu novada bibliotēku darbinieku seminārs

2015.gadas 19.martā Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zālē notiks Līvānu un Ilūkstes novadu bibliotēku darbinieku seminārs.

Semināra programma.


Līvānu novada bibliotēku darbinieku seminārs

2015.gadas 26.februārī Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zālē notiks novada bibliotēku darbinieku seminārs.

Semināra programma.


Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (1.-15.februāris)" 2015.gada 3.numurs

Skatīt šeit.


Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (16.-30.novembris)" 2014.gada 22.numurs

Skatīt šeit.


Kalendārs bibliotēkām 2015.gadam

LNB Bibliotēku konsultatīvais centrs sagatavojis izdevumu „Kalendārs bibliotēkām" visam 2015.gadam. Tas, atbilstoši lietotāju lūgumam, papildināts ar informāciju par mūzikas, tēlotājas un lietišķās mākslas aktualitātēm. Te atradīsiet arī Latvijas kultūras kanonā iekļauto personu jubileju datus un tiešsaistē — Latvijas kultūras kanona tīmekļa vietnē — plašākas ziņas par nozīmīgākajiem kultūras darbiniekiem. Kalendārā daudz vizuālas informācijas, kas pieejama arī tiešsaistē. Ievietoti attēli no Eiropas digitālās bibliotēkas, arhīva un muzeja "Europeana", Latvijas Nacionālās bibliotēkas datubāzēm un Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas.

Izdevums pieejams šeit.


Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (1.-15.novembris)"

Skatīt šeit.


Iznācis Bibliotēku konsultatīvā centra informatīvais biļetens

Šajā Bibliotēku konsultatīvā centra informatīvajā biļetenā uzzināsiet par realizētajiem projektiem, sagatavotajiem konsultatīvajiem izdevumiem un ceļojošajām izstādēm, bibliotekārā darba jaunumiem.

Izdevums pieejams šeit.


Līvānu un Ilūkstes novadu bibliotēku darbinieku seminārs

2014.gadas 30.oktobrī Līvānu novada Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku organizē Līvānu un Ilūkstes novadu bibliotēku darbinieku semināru.

Semināra programma.


Vācu muzejs sadarbībā ar "Google" digitalizē kolekciju

Vācu muzejs Minhenē sadarbībā ar IT gigantu "Google" piedāvās tiešsaistē aplūkot eksponētos darbus.
Izdevumā sniegts ieskats inovāciju teorijā.

Vairāk lasīt šeit.


Izsludināts konkurss uz Voldemāra Caunes balvu "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem.”

Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka izsludina konkursu uz Voldemāra Caunes balvu „Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem", kuru piešķir reizi gadā bibliotekāriem, kas vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas.
Konkursu uz Balvu organizē Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka.
Konkursu vērtē konkursa komisija 5 cilvēku sastāvā: LNB direktors Andris Vilks, LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, rakstnieks Māris Rungulis, Liepājas CZB direktore Ilga Erba un Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Konkursa pieteikums iesniedzams Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā (Liepāja, Zivju iela 7, LV-3401) līdz 2014.gada 7.novembrim (pasta zīmogs).

Konkursa nolikumu un pieteikuma anketa atradīsiet šeit.Materiāli par drošību internetā

Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs piedāvā skolotājiem dažādus jaunus materiālus par drošību internetā: Stundu plāni dažādām klašu grupām: www.drossinternets.lv/page/306

Uzdevumi sākumskolai un tests zināšanu pārbaudei pamatskolēniem: www.drossinternets.lv/page/346

20 multiplikācijas filmiņas "Aitu dzīve" pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem (slovāku valodā ar subtitriem latviešu valodā: www.drossinternets.lv/page/340

macies.drossinternets.lv vietne ir papildināta ar video par Sextingu, kam pievienoti arī materiāli darbam mācību stundā (jautājumi diskusijai, uzdevumi, padomi, patiesi stāsti).

Video vecākiem (izmantošanai vecāku sapulcēs) par bērnu fotogrāfiju ievietošanu internetā: www.youtube.com/watch?v=x87VHKQGA4Y

Jautājumu vai priekšlikumu gadījumā, lūdzu, sazinieties ar mums, rakstot uz info@drossinternets.lv vai zvanot 67281312.

Maija Katkovska
"Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centra vadītāja


Jauns izdevums "Inovācijas bibliotēkās"

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bibliotēku konsultatīvais centrs sagatavojis ieteicošu konsultatīvo līdzekli nozares speciālistiem "Inovācijas bibliotēkās", kura mērķis - veicināt izpratni par inovāciju lomu un nozīmi bibliotēku attīstībā un rosināt bibliotēku darbiniekus kļūt par aktīviem, radošiem un veiksmīgiem inovatoriem.
Izdevumā sniegts ieskats inovāciju teorijā.
Izdevuma otrajā daļā apskatītas citvalstu bibliotēku inovācijas.

Izdevums "Inovācijas bibliotēkās" pieejams ikvienam interesentam: Skatīt šeit.21.oktobrī sākas vebināru cikls “Izmanto Latvijas datu bāzes informācijas iegūšanai – ātri, droši, ērti!”

Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA Microsoft Latvia, SIA LETA, SIA Lursoft IT, SIA Tilde un AS Exigen Services Latvia no 2014. gada 21.oktobra līdz 11.novembrim īstenos vebināru ciklu publisko, speciālo un zinātnisko bibliotēku speciālistiem un lietotājiem par informācijas iegūšanas iespējām Latvijas nacionālajās datu bāzēs – Izmanto Latvijas datu bāzes informācijas iegūšanai – ātri, droši, ērti!

Vairāk informācijas par vebināru ciklu pieejama šeit.

Otrdien, 21.oktobrī plkst. 10.30 aicinām piedalīties pirmajā vebinārā Leta Arhīvs un Nozare.lv, kuru vadīs SIA Leta pārstāve Ieva Kalniņa.

Vebinārus tehniski nodrošina SIA Microsoft Latvia, izmantojot Microsoft platformu Lync.
Bibliotēku novadpētniecības konferences "Novadpētniecības jaunās dimensijas atmiņas institūciju sadarbībā" prezentācijas

Skatīt šeit.Sagatavots statistikas pārskats par izdevējdarbību Latvijā 2013.gadā

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliogrāfijas institūts izdevis ikgadējo krājumu "Latvijas izdevējdarbības statistika 2013", kas iepriekš izdots ar nosaukumu "Latvijas prese". Krājumā apkopota informācija par izdevējdarbību Latvijā 2013. gadā, sniedzot ziņas par izdoto izdevumu skaitu, to tirāžām, iespiedlokšņu novilkumiem, sadalījumu pa valodām, nozarēm, izdošanas vietām u.tml.

Skatīt šeit.Frankfurtes grāmatu gadatirgū paziņoti Eiropas Savienības 2014.gada Literatūras balvas ieguvēji

Frankfurtes grāmatu gadatirgū paziņoti Eiropas Savienības 2014.gada Literatūras balvas ieguvēji. Balva ir atzinība labākajiem jaunajiem autoriem Eiropā.
Šogad balvu saņem Bens Bluši (Albānija), Milens Ruskovs (Bulgārija), Jans Ņemecs (Čehija), Makis Tsits (Grieķija), Odnija Eira (Islande), Jānis Joņevs (Latvija), kurš balvu saņēma par romānu „Jelgava 94”, Armins Ēri (Lihtenšteina), Pjērs Mejlaks (Malta), Ogņens Spahičs (Melnkalne), Marente de Mora (Nīderlande), Ugļeša Šajtinacs (Serbija), Birgila Oguza (Turcija) un Īvija Vailda (Apvienotā Karaliste).
Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (16.-30.septembris)"

Skatīt šeit.


Aicinām piedalīties bezmaksas vebināros par informācijas iegūšanas iespējām Latvijas nacionālajās datubāzēs!

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar SIA Leta, SIA Lursoft, SIA Tilde un AS „Exigen Services Latvia" no 21.10.2014. līdz 11.11.2014. rīko vebināru ciklu "Izmanto Latvijas datubāzes informācijas iegūšanai – ātri, droši, ērti!" speciālo, zinātnisko un publisko bibliotēku pārstāvjiem, kā arī to lietotājiem.

Vienu reizi nedēļā, otrdienās no plkst.10.30-11.30 tiks prezentēta kāda no sadarbības partneru datubāzēm – Letonika, Leta, Lursoft Laikrakstu bibliotēka, NAIS.
Informāciju par Latvijas nacionālo datubāzu resursiem un aktualitātēm šādā formātā – kā apmācību seminārus tiešsaistē jeb vebinārus – KISC bibliotēku pārstāvjiem un lietotājiem piedāvā pirmo reizi. Iespēja mācīties attālināti ir mūsdienu apmācību metode, kas guvusi plašu popularitāti un ko par efektīvu atzinuši kā pakalpojumu sniedzēji, tā arī lietotāji.
KISC un tā sadarbības partneri – nacionālo autorizēto datu bāzu izstrādātāji cer, ka šādā veidā informāciju par bibliotēkās pieejamajiem elektroniskajiem resursiem varēs gūt pēc iespējas plašāks interesentu loks un šādā formātā apmācības varēs apmeklēt arī daudzi nelielo pagastu bibliotekāri, kuri ir vienīgie darbinieki savā bibliotēkā.
Lai veicinātu dalībnieku aktivitāti izmantot šo īpašo iespēju, datubāzu izstrādātāji ir sarūpējuši balvu fondu aktīvākajiem vebināru apmeklētājiem. Katra vebināra noslēgumā tā dalībniekiem tiks uzdoti vairāki jautājumi par vebinārā apskatītajām tēmām. Pareizo atbilžu autori izlozes kārtībā saņems balvas no atbilstošās datubāzes izstrādātāja.
Vebināri tiek rīkoti KISC īstenotā projekta „Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" ietvaros. Vebinārus tehniski nodrošina „Microsoft Latvia".

Vairāk lasīt šeit.

Sekos informācija ar precizētu vebināru grafiku un norādēm par reģistrāciju.


Par Letonikas datubāzes izmantošanu 2015.gadā

Kultūras informācijas sistēmu centrs, turpinot sadarbību ar SIA Tilde, arī 2015.gadā nodrošinās neierobežotu LETONIKA.LV datubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

LETONIKA.LV (www.letonika.lv) ir uzziņu, tulkošanas, multivides, oriģinālliteratūras un informācijas meklēšanas sistēma par Latviju latviešu valodā un jau vairākus gadus ir visapmeklētākais latviskais interneta resurss Latvijas bibliotēkās.
nākoša lapa (2/4) nākoša lapa

 
PAR NOVADU
Kultūra un māksla
Pašvaldība
Sports
Izglītība
Tūrisms
Veselības un sociālā aprūpe
Vēsture
Uzņēmējdarbība
Līvānieši
Valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas

Vai izmantojat informācijas meklēšanas iespējas Līvānu novada bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā?

bieži
reti
neesmu informēts par šo pakalpojumu
neprotu to darīt
nav vēlēšanās to darītbalsis 150
AKTUALITĀTES

Projekts realizēts VVBIS ietvaros
Valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas

 
©Līvānu novada centrālā bibliotēkapēdējās izmaiņas 12.11.2012