lapas karte    palīdzība    noderīgas saites
 Ilūkstes novada centrālā bibliotēka
  
Laipni lūdzam Līvānu novada centrālās bibliotēkas informatīvais resurss
    
 
 
PAR BIBLIOTĒKU
Resursi
Pakalpojumi
 
 
Novada bibliotēkas
bibliotekāriem    foto/video galerija
    atbalstītāji
rakstiet mums

Atver lapu telefonāapmeklētāji
pieprasījumi kopa
pieprasījumi šodien
1391129
38


statistika

 
lapa: 1/5
  Bibliotekāriem

Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (1.-15.augusts)"

Skatīt šeit.


Jauni konsultatīvie materiāli

Bibliotēku konsultatīvais centrs sagatavojis publikāciju “Nākotnes bibliotēka. Attīstības tendences un prognozes” un konsultatīvu materiālu “Uzziņu klasifikācija un uzskaite bibliotēkā: teorija, ieteikumi un pieredze.”

Publikācijā “Nākotnes bibliotēka. Attīstības tendences un prognozes” atspoguļots Amerikas Bibliotēku asociācijas Bibliotēku nākotnes centra tendenču apkopojuma latviskojums, kas papildināts ar skaidrojošu papildinformāciju un uzskatāmiem piemēriem.

Publikācija pieejama: http://dom.lndb.lv/data/obj/file/263451.pdf

Konsultatīvajā materiālā “Uzziņu klasifikācija un uzskaite bibliotēkā: teorija, ieteikumi un pieredze” apkopoti nozīmīgākie atzinumi un ieteikumi uzziņu pakalpojumu organizēšanā, kā arī raksturota atsevišķu bibliotēku praktiskā pieredze.

Izdevums pieejams: http://dom.lndb.lv/data/obj/file/263444.pdf
Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (16.-31.maijs)"

Skatīt šeit.


Izmaiņas filiālbibliotēku darba laikā atvaļinājumu periodā

Druvas bibliotēka


Bibliotēkas vadītājas atvaļinājuma laikā no 26.05.2015.- 27.06.2015. bibliotēka SLĒGTA.


Turku pagasta bibliotēka


Bibliotēkas vadītājas atvaļinājuma laikā no 01.06.2015.- 17.06.2015. bibliotēka SLĒGTA.
Līvānu novada bibliotēku darbinieku izbraukuma seminārs

2015.gada 28.maijā notiks Līvānu novada Centrālās bibliotēkas un filiālbibliotēku bibliotekāro darbinieku izbraukuma seminārs.

Izbraukuma semināra programma.


Bibliotekāri saņem apbalvojumus

4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Melngalvju namā notika Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta pasniegšanas svinīgā ceremonija. Augstos valsts apbalvojumus saņēmuši arī vairāki bibliotēku jomas speciālisti.

Par Atzinības krusta virsniekiem ieceltas: Dzintra Punga, Zemgales reģionā kultūras un sabiedriskā darbiniece, Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas direktora vietniece, Jelgavas novada pašvaldību bibliotēku metodiskā darba vadītāja, Baiba Tormane, Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore.

Par Atzinības krusta kavalieriem ieceltas: Ināra Aploka, ilggadējā Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēkas direktore, Inta Kušnere, Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas direktore, Latvijas Bibliotekāru biedrības Latgales nodaļas vadītāja, Ilga Tālberga, bijusī Liepājas novada Bibliotēku dienesta vadītāja, ilggadēja kultūras darbiniece.

Par nozīmīgo ilggadējo ieguldījumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas projekta īstenošanā par Atzinības krusta komandieri iecelts Latvijas Nacionālās bibliotēkas Zinātniskās padomes loceklis, UNESCO Starptautiskās ekspertu padomes loceklis, Helsinku Universitātes profesors Esko Hekli (Esko Häkli).

Savukārt Vatikāna Apustuliskās bibliotēkas (Biblioteca Apostolica Vaticana) viceprefekts Dr. Ambrodžio Pjaconi (Dr. Ambrogio Piazzoni) par ilggadēju profesionālu un personīgu ieguldījumu Latvijas un Vatikāna sadarbības veicināšanā kultūrā un vēsturiskā mantojuma apguvē iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku.


Līvānu novada bibliotēku darbinieku seminārs

2015.gadas 30.aprīlī plkst.10.00 Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zālē notiks Līvānu novada bibliotēku darbinieku seminārs

Semināra programma.


Piedalīsimies vebinārā par E-līdzdalības dienu!

27.aprīlī plkst.11.00 piedalīsimies vebinārā par E-līdzdalības dienu, kas notiks 2015.gada 7.maijā. Saite uz vebināru: https://join.microsoft.com/meet/a-ojarsg/81LSF7CM
Konferences ID: 11683485
Vebinārs tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociāciju (LIKTA), kas koordinē E-līdzdalības dienu Latvijā (eParticipation Day). Tajā arī piedalīsies portāla ManaBalss.lv vadītāja Madara Peipiņa.
Vebināra mērķis ir informēt bibliotekārus par E-līdzdalības dienu, tās mērķiem, pieejamajiem resursiem un veicināt bibliotēku līdzdalību.
LIKTA aicina bibliotekārus būt aktīvus un šajā dienā, 7.maijā, savā bibliotēkā īstenot pasākumus, kas ir saistīti ar e-līdzdalību. Vairāk informācijas par iespējām pasākuma rīkošanā un resursiem, par kuriem informēt iedzīvotājus, uzzināsiet 27.aprīļa vebinārā. Visus tos, kuri plāno piedalīties 27.aprīļa vebinārā, aicina pieteikties, rakstot uz e-pastu: Inga.Niedra@kis.gov.lv līdz 26.aprīlim.


Zināmi grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2014" uzvarētāji.

Konkursa izdevumi-uzvarētāji tika noteikti astoņās kategorijās – dzejas grāmatas, prozas grāmatas, skatāmgrāmatas bērniem, lasāmgrāmatas bērniem, zinātniskās grāmatas, uzziņu literatūra, mākslas izdevumi un foto albumi.
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas rīkotajam grāmatu mākslas konkursam "Zelta ābele 2014" bija pieteikti 117 izdevumi, no tiem nominēti 36 izdevumi. Uzvarētāju apbalvošanas ceremonija notika 9. aprīlī.

Godalgotās grāmatas:
I Dzeja

Vladimirs Svetlovs. "Lietots". Māksliniece – Ieva Skuja; tipogrāfija – "Jelgavas tipogrāfija"; izdevējs – "Orbīta"

II Proza
Autoru kolektīvs. "Proza". Mākslinieks – Reinis Pētersons; tipogrāfija – "Jelgavas tipogrāfija"; izdevējs – "Orbīta"

III Skatāmgrāmatas bērniem
Sērija: Juris Zvirgzdiņš. "Miega pasaka", "Ziemas pasaka". Dizains – Laura Mortensena-Floresa; ilustrācijas – Anita Paegle; tipogrāfija – "Jelgavas tipogrāfija"; izdevējs – "Zvaigzne ABC"

IV Lasāmgrāmatas bērniem
Inguna Cepīte, Juris Zvirgzdiņš. "No Rīgas līdz Rīgai. Tobiass un Tama Lielajā bibliotēku ceļojumā". Māksliniece – Elīna Brasliņa; tipogrāfija – "Jelgavas tipogrāfija"; izdevējs – "Pētergailis"

V Zinātniskās grāmatas
Autoru kolektīvs. "Gotharda Frīdriha Stendera Ābeces. Faksimili. Transkripcijas. Apceres". Māksliniece – Inese Hofmane; tipogrāfija – "Jelgavas tipogrāfija"; izdevējs – "Neputns" Autoru kolektīvā darbojās Latvijas Nacionālās bibliotēkas Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas vadītāja Ināra Klekere.

VI Uzziņu literatūra
Kristīne Zaļuma. "Liepupes muiža". Māksliniece – Dita Pence; tipogrāfija – "Jelgavas tipogrāfija"; izdevējs – "Lauku Avīze" Kristīne Zaļuma ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas centra galvenā bibliogrāfe-pētniece.

VII Mākslas izdevumi
Jānis Murovskis, Anita Vanaga. Jānis Murovskis. "Sietspiede". Māksliniece – Ineta Berkmane; tipogrāfija – "Livonia Print", izdevējs – "Muretart"

VIII Foto albumi
Kaspars Goba, Gundega Repše. "Rīgas salas". Mākslinieks – Ivo Grundulis; tipogrāfija – "Livonia Print"; izdevējs – "Elm Media"

Balva par mūža ieguldījumu grāmatniecībā piešķirta SIA "Jānis Roze" izpilddirektorei Inārai Beļinkajai.

Gada mākslinieks – Zigmunds Lapsa.


Līvānu novada bibliotēku darbinieku seminārs

2015.gadas 19.martā Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zālē notiks Līvānu un Ilūkstes novadu bibliotēku darbinieku seminārs.

Semināra programma.


Līvānu novada bibliotēku darbinieku seminārs

2015.gadas 26.februārī Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zālē notiks novada bibliotēku darbinieku seminārs.

Semināra programma.


Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (1.-15.februāris)" 2015.gada 3.numurs

Skatīt šeit.


Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (16.-30.novembris)" 2014.gada 22.numurs

Skatīt šeit.


Kalendārs bibliotēkām 2015.gadam

LNB Bibliotēku konsultatīvais centrs sagatavojis izdevumu „Kalendārs bibliotēkām" visam 2015.gadam. Tas, atbilstoši lietotāju lūgumam, papildināts ar informāciju par mūzikas, tēlotājas un lietišķās mākslas aktualitātēm. Te atradīsiet arī Latvijas kultūras kanonā iekļauto personu jubileju datus un tiešsaistē — Latvijas kultūras kanona tīmekļa vietnē — plašākas ziņas par nozīmīgākajiem kultūras darbiniekiem. Kalendārā daudz vizuālas informācijas, kas pieejama arī tiešsaistē. Ievietoti attēli no Eiropas digitālās bibliotēkas, arhīva un muzeja "Europeana", Latvijas Nacionālās bibliotēkas datubāzēm un Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas.

Izdevums pieejams šeit.


nākoša lapa (2/5) nākoša lapa

 
PAR NOVADU
Kultūra un māksla
Pašvaldība
Sports
Izglītība
Tūrisms
Veselības un sociālā aprūpe
Vēsture
Uzņēmējdarbība
Līvānieši
Valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas

Vai izmantojat informācijas meklēšanas iespējas Līvānu novada bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā?

bieži
reti
neesmu informēts par šo pakalpojumu
neprotu to darīt
nav vēlēšanās to darītbalsis 150
AKTUALITĀTES

Projekts realizēts VVBIS ietvaros
Valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas

 
©Līvānu novada centrālā bibliotēkapēdējās izmaiņas 12.11.2012