lapas karte    palīdzība    noderīgas saites
 Ilūkstes novada centrālā bibliotēka
  
Laipni lūdzam Līvānu novada centrālās bibliotēkas informatīvais resurss
    
 
 
PAR BIBLIOTĒKU
Resursi
Pakalpojumi
 
 
Novada bibliotēkas
bibliotekāriem    foto/video galerija
    atbalstītāji
rakstiet mums

Atver lapu telefonā
apmeklētāji
pieprasījumi kopa
pieprasījumi šodien
1014713
22


statistika

 
lapa: 1/3
  Bibliotekāriem

Kalendārs bibliotēkām 2015.gadam

LNB Bibliotēku konsultatīvais centrs sagatavojis izdevumu „Kalendārs bibliotēkām" visam 2015.gadam. Tas, atbilstoši lietotāju lūgumam, papildināts ar informāciju par mūzikas, tēlotājas un lietišķās mākslas aktualitātēm. Te atradīsiet arī Latvijas kultūras kanonā iekļauto personu jubileju datus un tiešsaistē — Latvijas kultūras kanona tīmekļa vietnē — plašākas ziņas par nozīmīgākajiem kultūras darbiniekiem. Kalendārā daudz vizuālas informācijas, kas pieejama arī tiešsaistē. Ievietoti attēli no Eiropas digitālās bibliotēkas, arhīva un muzeja "Europeana", Latvijas Nacionālās bibliotēkas datubāzēm un Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas.

Izdevums pieejams šeit.


Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (1.-15.novembris)"

Skatīt šeit.


Iznācis Bibliotēku konsultatīvā centra informatīvais biļetens

Šajā Bibliotēku konsultatīvā centra informatīvajā biļetenā uzzināsiet par realizētajiem projektiem, sagatavotajiem konsultatīvajiem izdevumiem un ceļojošajām izstādēm, bibliotekārā darba jaunumiem.

Izdevums pieejams šeit.


Līvānu un Ilūkstes novadu bibliotēku darbinieku seminārs

2014.gadas 30.oktobrī Līvānu novada Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku organizē Līvānu un Ilūkstes novadu bibliotēku darbinieku semināru.

Semināra programma.


Vācu muzejs sadarbībā ar "Google" digitalizē kolekciju

Vācu muzejs Minhenē sadarbībā ar IT gigantu "Google" piedāvās tiešsaistē aplūkot eksponētos darbus.
Izdevumā sniegts ieskats inovāciju teorijā.

Vairāk lasīt šeit.


Izsludināts konkurss uz Voldemāra Caunes balvu "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem.”

Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka izsludina konkursu uz Voldemāra Caunes balvu „Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem", kuru piešķir reizi gadā bibliotekāriem, kas vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas.
Konkursu uz Balvu organizē Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka.
Konkursu vērtē konkursa komisija 5 cilvēku sastāvā: LNB direktors Andris Vilks, LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, rakstnieks Māris Rungulis, Liepājas CZB direktore Ilga Erba un Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Konkursa pieteikums iesniedzams Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā (Liepāja, Zivju iela 7, LV-3401) līdz 2014.gada 7.novembrim (pasta zīmogs).

Konkursa nolikumu un pieteikuma anketa atradīsiet šeit.Materiāli par drošību internetā

Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs piedāvā skolotājiem dažādus jaunus materiālus par drošību internetā: Stundu plāni dažādām klašu grupām: www.drossinternets.lv/page/306

Uzdevumi sākumskolai un tests zināšanu pārbaudei pamatskolēniem: www.drossinternets.lv/page/346

20 multiplikācijas filmiņas "Aitu dzīve" pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem (slovāku valodā ar subtitriem latviešu valodā: www.drossinternets.lv/page/340

macies.drossinternets.lv vietne ir papildināta ar video par Sextingu, kam pievienoti arī materiāli darbam mācību stundā (jautājumi diskusijai, uzdevumi, padomi, patiesi stāsti).

Video vecākiem (izmantošanai vecāku sapulcēs) par bērnu fotogrāfiju ievietošanu internetā: www.youtube.com/watch?v=x87VHKQGA4Y

Jautājumu vai priekšlikumu gadījumā, lūdzu, sazinieties ar mums, rakstot uz info@drossinternets.lv vai zvanot 67281312.

Maija Katkovska
"Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centra vadītāja


Jauns izdevums "Inovācijas bibliotēkās"

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bibliotēku konsultatīvais centrs sagatavojis ieteicošu konsultatīvo līdzekli nozares speciālistiem "Inovācijas bibliotēkās", kura mērķis - veicināt izpratni par inovāciju lomu un nozīmi bibliotēku attīstībā un rosināt bibliotēku darbiniekus kļūt par aktīviem, radošiem un veiksmīgiem inovatoriem.
Izdevumā sniegts ieskats inovāciju teorijā.
Izdevuma otrajā daļā apskatītas citvalstu bibliotēku inovācijas.

Izdevums "Inovācijas bibliotēkās" pieejams ikvienam interesentam: Skatīt šeit.21.oktobrī sākas vebināru cikls “Izmanto Latvijas datu bāzes informācijas iegūšanai – ātri, droši, ērti!”

Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA Microsoft Latvia, SIA LETA, SIA Lursoft IT, SIA Tilde un AS Exigen Services Latvia no 2014. gada 21.oktobra līdz 11.novembrim īstenos vebināru ciklu publisko, speciālo un zinātnisko bibliotēku speciālistiem un lietotājiem par informācijas iegūšanas iespējām Latvijas nacionālajās datu bāzēs – Izmanto Latvijas datu bāzes informācijas iegūšanai – ātri, droši, ērti!

Vairāk informācijas par vebināru ciklu pieejama šeit.

Otrdien, 21.oktobrī plkst. 10.30 aicinām piedalīties pirmajā vebinārā Leta Arhīvs un Nozare.lv, kuru vadīs SIA Leta pārstāve Ieva Kalniņa.

Vebinārus tehniski nodrošina SIA Microsoft Latvia, izmantojot Microsoft platformu Lync.
Bibliotēku novadpētniecības konferences "Novadpētniecības jaunās dimensijas atmiņas institūciju sadarbībā" prezentācijas

Skatīt šeit.Sagatavots statistikas pārskats par izdevējdarbību Latvijā 2013.gadā

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliogrāfijas institūts izdevis ikgadējo krājumu "Latvijas izdevējdarbības statistika 2013", kas iepriekš izdots ar nosaukumu "Latvijas prese". Krājumā apkopota informācija par izdevējdarbību Latvijā 2013. gadā, sniedzot ziņas par izdoto izdevumu skaitu, to tirāžām, iespiedlokšņu novilkumiem, sadalījumu pa valodām, nozarēm, izdošanas vietām u.tml.

Skatīt šeit.Frankfurtes grāmatu gadatirgū paziņoti Eiropas Savienības 2014.gada Literatūras balvas ieguvēji

Frankfurtes grāmatu gadatirgū paziņoti Eiropas Savienības 2014.gada Literatūras balvas ieguvēji. Balva ir atzinība labākajiem jaunajiem autoriem Eiropā.
Šogad balvu saņem Bens Bluši (Albānija), Milens Ruskovs (Bulgārija), Jans Ņemecs (Čehija), Makis Tsits (Grieķija), Odnija Eira (Islande), Jānis Joņevs (Latvija), kurš balvu saņēma par romānu „Jelgava 94”, Armins Ēri (Lihtenšteina), Pjērs Mejlaks (Malta), Ogņens Spahičs (Melnkalne), Marente de Mora (Nīderlande), Ugļeša Šajtinacs (Serbija), Birgila Oguza (Turcija) un Īvija Vailda (Apvienotā Karaliste).
Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (16.-30.septembris)"

Skatīt šeit.


Aicinām piedalīties bezmaksas vebināros par informācijas iegūšanas iespējām Latvijas nacionālajās datubāzēs!

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar SIA Leta, SIA Lursoft, SIA Tilde un AS „Exigen Services Latvia" no 21.10.2014. līdz 11.11.2014. rīko vebināru ciklu "Izmanto Latvijas datubāzes informācijas iegūšanai – ātri, droši, ērti!" speciālo, zinātnisko un publisko bibliotēku pārstāvjiem, kā arī to lietotājiem.

Vienu reizi nedēļā, otrdienās no plkst.10.30-11.30 tiks prezentēta kāda no sadarbības partneru datubāzēm – Letonika, Leta, Lursoft Laikrakstu bibliotēka, NAIS.
Informāciju par Latvijas nacionālo datubāzu resursiem un aktualitātēm šādā formātā – kā apmācību seminārus tiešsaistē jeb vebinārus – KISC bibliotēku pārstāvjiem un lietotājiem piedāvā pirmo reizi. Iespēja mācīties attālināti ir mūsdienu apmācību metode, kas guvusi plašu popularitāti un ko par efektīvu atzinuši kā pakalpojumu sniedzēji, tā arī lietotāji.
KISC un tā sadarbības partneri – nacionālo autorizēto datu bāzu izstrādātāji cer, ka šādā veidā informāciju par bibliotēkās pieejamajiem elektroniskajiem resursiem varēs gūt pēc iespējas plašāks interesentu loks un šādā formātā apmācības varēs apmeklēt arī daudzi nelielo pagastu bibliotekāri, kuri ir vienīgie darbinieki savā bibliotēkā.
Lai veicinātu dalībnieku aktivitāti izmantot šo īpašo iespēju, datubāzu izstrādātāji ir sarūpējuši balvu fondu aktīvākajiem vebināru apmeklētājiem. Katra vebināra noslēgumā tā dalībniekiem tiks uzdoti vairāki jautājumi par vebinārā apskatītajām tēmām. Pareizo atbilžu autori izlozes kārtībā saņems balvas no atbilstošās datubāzes izstrādātāja.
Vebināri tiek rīkoti KISC īstenotā projekta „Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" ietvaros. Vebinārus tehniski nodrošina „Microsoft Latvia".

Vairāk lasīt šeit.

Sekos informācija ar precizētu vebināru grafiku un norādēm par reģistrāciju.


Par Letonikas datubāzes izmantošanu 2015.gadā

Kultūras informācijas sistēmu centrs, turpinot sadarbību ar SIA Tilde, arī 2015.gadā nodrošinās neierobežotu LETONIKA.LV datubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

LETONIKA.LV (www.letonika.lv) ir uzziņu, tulkošanas, multivides, oriģinālliteratūras un informācijas meklēšanas sistēma par Latviju latviešu valodā un jau vairākus gadus ir visapmeklētākais latviskais interneta resurss Latvijas bibliotēkās.
Iesaistīsimies UNESCO nedēļas pasākumos Latvijā!

Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) rūpējas par unikālām materiālās un nemateriālās kultūras vērtībām – to kopšanu, saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm. Viena no iniciatīvām šīs misijas īstenošanai ir UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) rīkotā UNESCO nedēļa Latvijā. Tā tiek organizēta jau ceturto gadu un šoreiz notiks no 13. līdz 19.oktobrim.

2014. gadā UNESCO nedēļa Latvijā ir veltīta kultūras mantojumam, kas tiek atdzīvināts caur cilvēku atmiņām un stāstiem. Iedzīvotāji tiek aicināti:
• Iesaistīties UNESCO LNK projektā „Baltijas ceļa stāsti” un dokumentēt atmiņas par Baltijas ceļa norisi pirms 25 gadiem, publicējot tās tīmekļa vietnē www.thebalticway.eu;
• Izmantot UNESCO LNK materiālu „UNESCO Latvijas mantojuma skapis” (http://atmina.unesco.lv/upload/unesco_latvijas_mantojuma_skapis.pdf) un interaktīvo karti „UNESCO Latvijas dārgumi” (http://unesco.lv/latvijasdargumi), lai iepazītu UNESCO mantojumu Latvijā un fiksētu savas atmiņas, nostāstus un leģendas par šo mantojumu;
• Apmeklēt kādu no 14 UNESCO mantojuma objektiem Latvijā vai ar šo mantojumu saistītās institūcijas un pastāstīt par šo pieredzi sociālajos tīklos, lietojot mirkļabirku (hashtag) #unesconedela.


Profesionālās pilnveides kursi "Elektronisko informācijas resursu komplektēšana"

LNB Mācību centrs aicina bibliotekārus apmeklēt profesionālās pilnveides kursus "Elektronisko informācijas resursu komplektēšana" (16 st.) 6., 7.oktobrī (1.grupa) vai 11.,12.novembrī (2.grupa).
Lektore Una Lukjanova (RTU Rīgas Biznesa skolas bibliotēkas vadītāja).
Kursu maksa 72,00 EUR. Pieteikšanās līdz 29.septembrim (1.grupai) vai 4.novembrim (2.grupai) notiek elektroniski LNB mājas lapā sadaļā "Profesionālā pilnveide" (http://www.lnb.lv/lv/pieteikums-profesionalas-pilnveides-kursiem) vai izmantojot e-mācību vietni "macies.lnb.lv".
Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (1.-15.jūnijs)"

Skatīt šeit.


21.gadsimta Austrijas bibliotēkas

Šī gada 25.–30.maijā divi desmiti Latvijas bibliotekāru apmeklēja Austriju un tās bibliotēkas. Profesionālo braucienu organizēja tūrisma firma „Rīgas tūristi” sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bibliotēku konsultatīvo centru.

Brauciena aprakstu lasīt un fotogaleriju apskatīt varat šeit.


Aicinājums studēt LU Informācijas un bibliotēku studiju nodaļas piedāvātajās programmās

Latvijas Universitātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļa aicina studēt piedāvātajās programmās: bakalaura programmā "Informācijas pārvaldība" un maģistra studiju programmā "Bibliotēkzinātne un informācija".

Lasīt vairāk.


Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (16.-31.maijs)"

Skatīt šeit.


Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (1.-15.maijs)"

Skatīt šeit.


Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (16.-30.aprīlis)"

Skatīt šeit.


Atzīmējot Ulda Bērziņa 70 gadu jubileju, apgāds "Neputns" izdod dzejas krājumu neparastā formātā

Izcilais latviešu dzejnieks un tulkotājs Uldis Bērziņš 17.maijā svin 70 gadu jubileju. "Neputns" jubileju atzīmē, izdodot dzejnieka dzejas krājumu "Izšūpojušies. Bibliotēka ostmalā". Uldis Bērziņš vienmēr ir bijis novators, tādēļ arī krājums šoreiz neparastāks. Kopā ar mākslinieku Juri Petraškeviču tapusi dzejas avīze.*

Lasīt vairāk.


Pasludināti ikgadējā Latvijas Rakstnieku savienības skolēnu literāro darbu konkursa "Aicinājums 2014" laureāti

Veiksmīgi noslēdzies 38. sasaukuma ikgadējais Latvijas Rakstnieku savienības kultūrizglītības programmas "Literārā Akadēmija" Latvijas skolēnu un skolas vecuma jauniešu (līdz 21 gadam) literāro darbu konkurss "Aicinājums 2014". Pavisam tika iesūtīti 31 dzejas darbi un 28 prozas teksti, kā arī viena luga.

Lasīt vairāk.


Britu bibliotēka jaunā vietnē publicē 1200 "literatūras pērles"

Britu bibliotēka jaunizveidotā mājaslapā publicējusi 1200 "lielākās literatūras pērles", kuru vidū ir Šarlotes Brontē pirmais zināmais stāsts un Džeinas Ostinas apraksts par paziņas izteiktu kritiku viņas romānam "Lepnums un aizspriedumi", vēsta britu laikraksts "The Guardian".

Lasīt vairāk.


Aizvadīts Latvijas bibliotekāru 11. kongress

Šī gada 29. un 30.aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Bibliotekāru biedrības organizētais Latvijas bibliotekāru 11.kongress. Pasākuma tēma bija "Nākotnes bibliotēkas: neierobežotas iespējas”.

Lasīt vairāk.


Sākusies pieteikšanās "Bērnu un jauniešu žūrijai 2014"

Latvijas Nacionālā bibliotēka informē, ka sākusies pieteikšanās lasīšanas veicināšanas programmai "Bērnu un jauniešu žūrija 2014"! Šogad tā norisināsies jau trīspadsmito reizi. Programmas mērķis ir paaugstināt bērnu un jauniešu lasītprasmi, vienlaikus veicinot interesi un prieku par grāmatām un lasīšanu, kā arī bibliotēkas pakalpojumu izmantošanu.

Lasīt vairāk.


Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (1.-15.aprīlis)"

Skatīt šeit.


Biļetens „Latvijas jaunākās grāmatas (16.-31.marts)”

Skatīt šeit.


Bibliotekāri – "gaismas nesēji" 2014

Š.g.30.aprīlī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība jau astoto reizi pasniedza balvas konkursa "Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs" uzvarētājiem. Balvai pieteikti 52 entuziasma pilni, darbīgi un pašaizliedzīgi bibliotekāri no visas Latvijas.
Lasītāji rakstījuši par saviem bibliotekāriem, lai pateiktu paldies un novērtētu viņu darbu. "Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs" ir lasītāju balva un atzinība savam bibliotekāram. Balvu arī šogad saņem viens bibliotekārs no katra Latvijas reģiona: Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Pierīgas.

Lasīt vairāk.


Biļetens „Latvijas jaunākās grāmatas (1.-15.marts)”

Bibliogrāfijas institūts sagatavojis informatīvā biļetena "Latvijas jaunākās grāmatas” 2014.gada 5.numuru.

Skatīt šeit.


Uzņēmums "Fastr Books" - lielākais e-grāmatu tirgotājs Latvijā

Pēc vairāku mēnešu darba ir pabeigta "Fastr Books" e-grāmatu veikala tehniskā izstrāde, kā arī noslēgti sadarbības līgumi ar izdevējiem Zvaigzne ABC, Jumava, Mansards un The White Book, kā rezultātā "Fastr Books" šobrīd ir kļuvis par lielāko e-grāmatu veikalu Latvijā, ar mērķi turpmāk izvērst savu darbību Eiropā un ASV.

Lasīt vairāk.


nākoša lapa (2/3) nākoša lapa

 
PAR NOVADU
Kultūra un māksla
Pašvaldība
Sports
Izglītība
Tūrisms
Veselības un sociālā aprūpe
Vēsture
Uzņēmējdarbība
Līvānieši
Valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas

Vai izmantojat informācijas meklēšanas iespējas Līvānu novada bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā?

bieži
reti
neesmu informēts par šo pakalpojumu
neprotu to darīt
nav vēlēšanās to darītbalsis 150
AKTUALITĀTES

Projekts realizēts VVBIS ietvaros
Valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas

 
©Līvānu novada centrālā bibliotēkapēdējās izmaiņas 12.11.2012